לוגו ענת וייסברג שקוף

052-9250096

מאמרים

 
מטבח חדש

בחיי הבית והמשפחה למטבח מקום מרכזי, בוודאי אם מדובר במשפחה שבה יש מטבח פעיל לבישול ואפייה בחיי היומיום ו/או באירוח.

גם בבתים שבהם המטבח אינו פעיל במיוחד, הוא משמש את בני הבית במהלך היומיום בקפה של הבוקר, בחימום ובישול קל ובארוחות היומיומיות של בני הבית.

הפרופורציה של ההשקעה במטבח ביחס לכלל עלות שיפוץ או עיצוב של בית חדש, לרוב היא שהמטבח הוא האזור הכי מושקע כלכלית בבית או בדירה.

כמו בתחומים אחרים בעיצוב פנים, הנטייה בשנים האחרונות בעולם ובישראל היא לעיצוב מודרני נקי שכולל פעמים רבות מכשור חשמלי במטבח שהוא נסתר –  אינטגרלי או מאחורי קלפה או תריס (כגון מדיח, מקרר, מיקרו, מתקן מים מסוננים – הטרנד כיום הוא לכיוון ברז רב תכליתי שמייתר מכשיר לסינון מים על השיש).

גם בעיצוב קלאסי– העיצוב מתבטא לרוב בפריטי מכשור חשמלי למטבח שהם לא רק פרקטיים אלא גם מהווים תכשיט למטבח.

גם במטבחים בסגנון כפרי או רטרו – הכיוון הוא להציג כלי מטבח או פריטי מטבח שרוצים שייראו ולאחסן את שאר הפריטים מאחורי דלתות גם אם דלתות שיש בהן זכוכית מעוטרת.

כך או כך, תכנון המטבח הנכון לבעלי הבית – מושפע מהפונקציונליות הנדרשת, התקציב, חלומות בעלי הבית ומבנה החלל של הבית או הדירה הרלוונטית. תכנון המטבח היא אומנות הנובעת ממקצועיות, מעוף והיכרות עם האפשרויות השונות בשוק.

לפני פגישה עם חברת מטבחים ו/או נגר למטבח, חשוב מאד לחשוב ולמפות במדויק את כל הצרכים שלנו והרצונות שלנו כולל מה יש לנו היום במטבח ומה אנחנו רוצים לשנות או להחליף. אני ממליצה להתייעץ עם מעצבת פנים ואף לבקש שתתלווה אליכם מעצבת פנים לפגישה עם חברת המטבחים או הנגר. המעצבת, מייצגת את האינטרס שלכם, יודעת להדגיש או להציע פתרונות שבחברת המטבחים או הנגר לא תמיד יציעו, כי הם באים בזווית אחרת. הם גם לא מכירים את כל חלל הבית/הדירה ואת הכיוון העיצובי וההשפעה שתהיה למבנה המטבח על שאר הבית. 

עומדים לפני שיפוץ? מתכננים מטבח חדש? ממליצה לכם לצפות בסרטון שלי באתר שמסביר מהם התחומים שצריך לחשוב עליהם כשאנחנו ניגשים לעיצוב מטבח חדש. רוצים להתייעץ? שלחו לי הודעה ונקבע פגישה על קפה 0529250096.